Suna dumankaya yüzdeki kılcal damarlar için atkestanesi


 
Suna dumankaya yüzdeki kılcal damarlar için atkestanesi :    
Kılcal damarlar için çare at kestanesinin kabuğundadır.At kestanesinin kabuğunu soyun ve rendeleyip cam kavanoza koyun.

Üzerine çıkacak kadar zeytinyağı koyun. Güneşte 20 gün beklettikten sonra süzün. Her sabah cildinize sürün. Bu sayede kılcal damarlarınız çoğalmaz.
Evde atkestanesi yağı yapmak için :

sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendeleyin.

Bir kavanozun üçte birini atkestanesi ile doldurun, geri kalanına saf sızma zeytinyağı koyun ve kızgın güneşte 45 gün bekletin. Her akşam çalkalayın. Daha sonra süzün, bir cam şişeye doldurulup serin yerde saklayın.


Tkestanesi yağı ihtiyaç hissedilen her durumda şikayet edilen tüm vücut bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.

Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikâyetler ortadan kalkacaktır. 
     
Atkestanesinden losyon hazırlamak için :
 4-5 tane at kestanesini rendeledikten sonra 2 tane atkestanesi yaprağıyla birlikte 2 su bardağı suda bir taşım kaynatın.
 15-20 dakika demlenmesini bekleyin, soğuduktan sonra suyunu süzün.

Hazırladığınız losyon, ödem oluşmuş ayak ve bacaklarda, ağrıyan eklemlerde rahatlıkla kullanılabilir.AtKestanesi Kırışıklıklar için faydalı
Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerin içeriğinde ana etken madde olarak atkestanesi kullanılmaktadır.

Atkestanesi cilt bakımında mucize gibi etkileriyle tam bir şifa kaynağıdır. Atkestanesi ile yapılan krem ve yağlar bir çok cilt sorununa kesin çözüm getirmektedir.

Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyor, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor. Bu özellikler atkestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor.

Günümüzde birçok botox etkisi yapan krem, vücut bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda atkestanesi bulunuyor. Romatizmal ağrılar, kas ağrıları, saç dökülmesi, yüzdeki güneş lekeleri, damar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasında son derece etkili olan atkestanesi, hemoroit tedavisinde kullanılır; bacaklardaki variste dolaşımı düzenler, ağrıları dindirir, gevşemiş boyun derisini sıkıştırır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !